NEUROLOG
-
- zaburzenia ruchowe: choroba Parkinsona i parkinsonizm innego pochodzenia, drżenie samoistne, zespół niespokojnych nóg, dystonia, pląsawica, choroba tików, dyskinezy polekowe, stosowanie toksyny botulinowej w ruchach mimowolnych,
- neurologia ogólna: bóle głowy, choroba Alzheimera i inne schorzenia otępienne, zawroty i zaburzenia równowagi Publikacje m.in.: „Poradnik dla osób z chorobą Parkinsona”, „Psychogenne i polekowe zaburzenia ruchowe”, „Pacjent neurologiczny w gabinecie lekarza ogólnego”, „Fenomenologia zaburzeń ruchowych”. Prywatnie piosenkarz, autor i wykonawca estradowy.
NEUROLOG DZIECI I DOROŚLI
Zajmuje się leczeniem chorób układu nerwowego ze szczególnym uwzględnieniem padaczki, w tym padaczki opornej na leki. Podejmuje się klasycznego leczenia farmakologicznego padaczki, jak również leczenia wysokospecjalistycznego m.in. w oparciu o dietę ketogenną. W kręgu jego zainteresowań są problemy emocjonalne dzieci w każdym wieku (np. przedszkolnym i szkolnym) oraz niektóre objawy z nich wynikające (np. tiki).Dodatkowo Pan doktor wykonuje również praktykę pediatryczną we wszelkim zakresie (stany chorobowe wieku dziecięcego). Jest znany z otwartego i serdecznego kontaktu z ich rodzicami to istotny czynnik terapii.
NEUROLOG DZIECIĘCY
NEUROCHIRURDZY
Żródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Waldemar_Koszewski
Ukończył Akademię Medyczną w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora (1988) i doktora habilitowanego (1994). W trakcie 12 lat pracy w Klinice Neurochirurgii AM w Warszawie uzyskał specjalizację I i II stopnia w zakresie neurochirurgii i neurotraumatologii – odpowiednio w latach 1983 i 1987. Wiedzę neurochirurgiczną uzupełniał podczas 5-letniego Europejskiego Kursu Neurochirurgii organizowanego przez European Association of Neurosurgical Societies, który ukończył w Jerozolimie w 1992r. W 1990 roku pracował naukowo w Klinice Neurochorurgii Wessex Neurological Center Uniwersytetu w Southampton. W latach 2007-16 pełnił funkcję dziekana WNM UWM w Olsztynie jednocześnie prowadząc Katedrę Neurologii i Neurochirurgii, Klinikę Neurochirurgii oraz Laboratorium Badań nad Komórkami Macierzystymi. Autor ponad 130 publikacji i doniesień naukowych. Jeden ze współtwórców razem z Fundacją Ewy Błaszczyk “Akogo?”, “Budzika” na terenie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie. Aktualnie prof. Wojciech Maksymowicz zajmuje stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Specjalizuje się w fizjologii układu nerwowego; urazach czaszkowo-mózgowych; neurochirurgii czynnościowej; leczenia nerwobólu nerwu trójdzielnego za pomocą przezskórnego podawania glicerolu; równowagi ciśnieniowo-objętościowej przestrzeni wewnątrzczaszkowej; diagnostyki i leczenia wodogłowia; metody diagnostyki i leczenia nowotworów mózgu; operacyjne leczenie padaczki; nadtwardówkowa stymulacja rdzenia kręgowego; leczenie dyskopatii; zastosowanie komórek macierzystych do leczenia uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego i dyskopatii lędźwiowej.
- operacjach guzów mózgu
- operacjach guzów mózgu w obszarach elokwentnych – operacje z wybudzeniem, zabiegi z użyciem śródoperacyjnego rezonansu magnetycznego
- operacjach guzów podstawy czaszki
- operacjach guzów oczodołu
- operacjach guzów rdzenia kręgowego
- operacjach tętniaków wewnątrz-czaszkowych
Pracuje jako specjalista w Klinice Neurochirurgii, MSB Warszawa
Kierownik Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii z Pododdziałem Urazów Kręgosłupa Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie. Stopień doktora habilitowanego nauk medycznych nadany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie w 2021 roku. Z zawodu i zamiłowania neurochirurg. Wybrał świadomie dziedzinę, w której się specjalizuje, ponieważ daje ona niepowtarzalną możliwość obcowania z tym, co jest domem ludzkiej świadomości, czyli ludzkim mózgiem. Zawsze pracuje z pasją i poświęceniem, cieszy się, że może pomóc każdemu pacjentowi i stawić czoła problemowi, który wydaje się nie do rozwiązania. Motto życiowe i motto w pracy – neurochirurg może i powinien swoją cierpliwością, wytrwałością naprawić to, co zniszczyła choroba, wypadek. Zawsze pracuje na maksimum. Swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną cały czas rozwija.
Specjalista w dziedzinie neurochirurgii.
Stany po urazie czaszkowo – mózgowym, stany po trepanacji po zabiegach odbarczających np. po usunięciu części kości czaszki. Śpiączka.
- operacje guzów mózgu,
- guzy podstawy czaszki (oponiaki, osłoniaki /nerwiaki),
- guzy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego,
- malformacje naczyniowe (naczyniaki, tętniaki, przetoki mózgu i rdzenia kręgowego),
- choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa (dyskopatia, stenozy kanału kręgowego),
- leczenie spastyczności z wykorzystaniem pomp baklofenowych.
NEUROCHIRURDZY DZIECI
NEUROLOGOPEDA DOROŚLI I DZIECI
Neurologopeda, pedagog specjalny, logopeda – absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Moją codziennością jest praca w Narodowym Instytucie Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie. Od początku swojej drogi zawodowej związana jestem z Zakładem Rehabilitacji. Usprawniam pacjentów leczonych w Klinice Nowotworów Głowy i Szyi oraz w Klinice Nowotworów Centralnego Układu Nerwowego. Doświadczenie pracy z dziećmi zdobyłam w prywatnej poradni logopedycznej. Aktywnie uczestniczę w sympozjach o tematyce logopedycznej, rehabilitacyjnej oraz onkologicznej.
Zakres mojej działalności:
- Dyslalia,
- Dysfagia,
- Afazja,
- Dyzartria,
- Niedokształcenie mowy pochodzenia korowego/afazja dziecięca,
- Opóźniony rozwój mowy,
- Nauka mowy zastępczej u pacjentów po całkowitej laryngektomii (mowa przetokowa – po implantacji protez głosowych, mowa przełykowa),
- Szczękościsk – będący następstwem ingerencji chirurgicznej lub/i odczynu popromiennego w następstwie radioterapii.
- ocena stanu świadomości u pacjentów po urazach mózgowo-czaszkowych/uszkodzeniach centralnego układu nerwowego
- ocena funkcji poznawczych i wykonawczych w przebiegu chorób neurologicznych o szerokiej etiologii, m. in. udary mózgu, choroby otępienne, urazy mózgowo- czaszkowe
- diagnoza i terapia funkcji poznawczych i wykonawczych
- diagnoza i terapia zaburzeń funkcji językowych oraz artykulacyjnych
- diagnostyka dysfagii neurogennej
PSYCHOLOG
Jestem psychologiem, psychoterapeutką, nauczycielką Mindfulness.
Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia psychoterapii indywidualnej, psychoedukacji i konsultacji psychologicznych.
Ukończyłam Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją neuropsychologia kliniczna oraz Studium Nauczycielskie Teacher for Mindfulness – Based Stress Reduction (MBSR). Obecnie jestem uczestniczką 4 roku Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii NLP(t) realizowanego przez Polski Instytut NLP oraz pierwszego roku czteroletniego kursu całościowego “Psychoterapia systemowa i psychodynamiczna rodzin, par i pacjentów indywidualnych” w Ośrodku
Szkoleń Systemowych w Krakowie.
Aktualnie prowadzę własną działalność i współpracuję z Przychodnią Konsultacyjno – medyczną „AkogoMed” oraz Instytutem Psychoterapii i Rozwoju Osobowości Małgorzaty Rejhert-Lewandowskiej.
Prowadzę psychoterapię osób dorosłych, doświadczających długotrwałego stresu oraz zmagających się z lękiem, obniżonym nastrojem, zaburzeniami psychosomatycznymi, bezsennością i depresją.
Prowadzę również 8-tygodniowy Program redukcji stresu oparty na uważności (MBSR – Mindfulness – Based Stress Reduction) – kurs bazujący na ćwiczeniach koncentracji na oddechu i praktykach zwiększających świadomość ciała, emocji oraz myśli. Standardowy program kursu realizuję podczas sesji indywidualnych, kursów grupowych oraz w pracy z parami.
W swojej pracy stosuję podejście integracyjne, łącząc różne nurty i metody psychoterapeutyczne – neurolingwistyczną psychoterapię NLP(t), hipnoterapię ericksonowską, terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz mindfulness (MBSR).
Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Neuro-Lingwistycznej Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.
PSYCHIATRA
Czym się zajmuję…
Diagnostyką i leczeniem następujących zaburzeń psychicznych osób dorosłych:
- zaburzenia pamięci i ogniskowania uwagi oraz zespoły otępienie
- zaburzenia psychotyczne osób w wieku podeszłym
- zaburzenia związane z uszkodzeniem lub dysfunkcją mózgu
- uzależnienia od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych
- zaburzenia nawyków i popędów (uzależnienia behawioralne)
- schizofrenia oraz inne zaburzenia psychotyczne
- zaburzenia nastroju (afektywne) jednobiegunowe (depresja)
- zaburzenie nastroju (afektywne) dwubiegunowe (ChAD)
- zaburzenia lękowe, fobie, nerwice (w tym nerwica natręctw -OCD)
- zaburzenia związane ze stresem, szczególnie te związane z dramatyczną sytuacją życiową, ponadnormatywnym stresem w miejscu pracy, czy sytuacji zagrożenia życia (PTSD)
- zaburzenia snu
- zaburzenia osobowości
- zaburzenia zachowania w przebiegu upośledzenia umysłowego.
- tokofobia
Moje spojrzenie na pacjenta…
W diagnozowaniu, a w konsekwencji leczeniu zaburzeń i chorób psychicznych uwagę przykładam wykluczeniu możliwych przyczyn somatycznych prezentowanych zaburzeń. Nierzadko to one są ich przyczyną, lub stanowią istotny czynnik dotychczasowych problemów i niepowodzeń stosowanego już leczenia psychiatrycznego. Skuteczna diagnoza implikuje dalsze moje postępowanie farmakologiczne, związane z optymalizacją leczenia pod względem skuteczności, a przede wszystkim bezpieczeństwa.
Sposoby leczenia…
U większości pacjentów, zadowalający efekt leczenia można osiągnąć farmakologicznie, czego jestem zagorzałym zwolennikiem – wierzę w działanie leków czasem jednak dopiero po połączeniu farmakoterapii i pracy psychoterapeutycznej można uzyskać oczekiwany efekt. Dlatego w trakcie konsultacji wydaję zalecenia, co do ewentualnego podjęcia psychoterapii w wybranym nurcie jako uzupełnienie mojego leczenia, a czasem wręcz jako jedyny kierunek na drodze do poprawy lub wyzdrowienia.
O mnie…
Jestem lekarzem specjalistą psychiatrą. Studiowałem na Wojskowej Akademii Medycznej oraz Akademii Medycznej w Łodzi (obecnie Uniwersytet Medyczny w Łodzi). Od 1999 roku doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi zdobywałem pracując w oddziałach szpitali psychiatrycznych i przyszpitalnych Poradniach Zdrowia Psychicznego oraz Poradniach Leczenia Uzależnień. Od początku mojej pracy zawodowej byłem związany zawodowo ze szpitalem w Pabianicach. Zaufano moim kompetencjom i koncepcjom zmian, powierzając zadanie Utworzenia Pabianickiego Centrum Psychiatrycznego. Od maja 2011 roku do grudnia 2020 roku pełniłem funkcję Kierownika Centrum. Obecnie podjąłem nowe wyzwania i od stycznia 2021 pełnię funkcję Kierownika Przychodni Zdrowia Psychicznego jednego z największych i najbardziej prestiżowych szpitali w naszym Kraju – Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie.
Jestem współautorem kilku medycznych artykułów naukowych, publikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz wystąpień na krajowych i zagranicznych konferencjach i kongresach medycznych. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w kursach i szkoleniach związanych z psychiatrią.
PEDIATRA / ALERGOLOG / PULMONOLOG
Zawodowo związana większość Swojego życia z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i Kliniką na Banacha.
Obecnie pracuje w Szpitalu Św. Anny w Piasecznie na Oddziale Pediatrycznym. Pasjonatka medycyny, wciąż pogłębiająca swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Uwielbia medycynę akademicką łączyć z medycyną naturalną. Praca to jej pasja. Motto życiowe: Mniej znaczy więcej. Mniej znaczy lepiej. Dziedzina, w której się specjalizuje to pediatria, pulmonologia oraz alergologia.
KARDIOLOG
Kardiolog z pasji i zamiłowania. 25 lat pracowała z Markiem Edelmanem w Łodzi. Obecnie pracuje w poradni kardiologicznej. Jest ogromnym pasjonatem w dziedzinie kardiologii, cały czas zgłębia i poszerza wiedzę w tym temacie. Mając olbrzymie doświadczenie Każdego pacjenta traktuje indywidualnie, nie ma takiego problemu by nie mogła sprostać i pomóc w jego rozwiązaniu. Zajmuje się chorobami i wadami serca (wrodzonymi, jak i nabytymi) oraz układu krążenia, a także:
- diagnostyką chorób serca i naczyń krwionośnych, zarówno wrodzonych jak i nabytych;
- ustalaniem metod leczenia oraz nadzorem nad rehabilitacją pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego;
- przeprowadzaniem badań z zakresu kardiologii nieinwazyjnej, jak i inwazyjnej;
- podstawową intensywną opieką medyczną;
- wspólnie ze specjalistami innych dziedzin medycyny formułowaniem wskazówek mających na celu zwiększenie efektywności leczenia kardiologicznego oraz technik operacyjnych.
ORTOPEDA
Jestem rezydentem Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Obecnie pracuję w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym w Otwocku. Specjalizację rozpocząłem w 2017 roku w Carolina Medical Center w Warszawie.
Zajmuję się diagnostyką i leczeniem zachowującym staw biodrowy obejmującym m.in. artroskopię stawu biodrowego. Odebrałem wysokiej jakości szkolenie w chirurgii stawu kolanowego – artroskopia, naprawa łąkotek, powierzchni chrzęstnych, rekonstrukcje więzadłowe oraz osteotomie. Poza tym zajmuję się chorobami narządu ruchu – urazami sportowymi, urazami mięśni, ścięgien i więzadeł oraz złamaniami.
Chirurgię wspomagam zabiegami z zakresu ortobiologii, np. iniekcje osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego.
Podczas wizyty przedstawiam możliwe drogi leczenia aby dopasować proces terapeutyczny do warunków, wymagań oraz oczekiwań pacjenta.
Członkostwo w towarzystwach naukowych PTOiTR, PTArtro, ESSKA
Doświadczenie zawodowe
- Rezydent Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, SPSK Grucy w Otwocku (2022 – teraz)
- Rezydent Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, Carolina Medical Center w Warszawie (2017 – 2021)
- Research & Clinical Fellowship Sport Trauma and Degenerative Joint Disorder, prof. Christian Fink, Innsbruck, Austria (2020-2021)
- Knee and Ankle Joint Surgery Fellowship, prof. Robert Kilger, Basel, Switzerland (2019)
Jednostki chorobowe
- Ból biodra
- Konflikt udowo-panewkowy
- Uszkodzenie obrąbka stawowego
- Ból kolana
- Skręcenie stawu
- Uszkodzenie więzadła pobocznego
- Uszkodzenie więzadła krzyżowego
- Stany pourazowe
- Kontuzje sportowe
- Uszkodzenia więzadeł
- Zwichnięcia
- Choroby narządów ruchu
- Uszkodzenia narządu ruchu
- Łokieć tenisisty
- Ból barku
- Łokieć golfisty
- Choroby stawu biodrowego
- Złamania
- Zespół bolesnego barku
- Kolana szpotawe
- Ból pachwiny
- Kolana koślawe
- Ból ścięgna Achillesa
- Zespół ciasnoty podbarkowej
- Ból ścięgna
- Choroby ścięgien
- Uszkodzenia ścięgien
FIZJOTERAPEUCI
Ważnym elementem mojej pracy jako fizjoterapeutki jest skoncentrowanie się na pacjencie i jego rodzinie. Mojego doświadczenia wynika, że wspólna praca oraz zaangażowanie przynosi efekty. Np. jednym z moich podopiecznych był pacjent urodzony w 23 tygodniu ciąży. Aktualnie chłopiec uczęszcza do szkoły podstawowej. Uważam naszą współpracę za ogromny sukces mój i jego jako pacjenta.
Oprócz pracy zawodowej ważnym elementem mojego funkcjonowania na co dzień jest rozwój fizyczny ( jazda na rowerze ).Lubię podróże po Polsce i świecie, grę w brydża.
Wykształcenie:
2002 – 2003 – Planowanie i Zarządzanie w Ochronie Zdrowia, Studia podyplomowe
1994 – 1997 – Specjalizacja z rehabilitacji ruchowej, II stopień
1991 – 1994 – Specjalizacja z rehabilitacji ruchowej, I stopień
1979 – 1983 – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie, kierunek: Fizjoterapia
Kursy i Konferencje:
• Badanie fizjoterapeutyczne i dokumentacja medyczna w oparciu o ICF, KIF – 2020
• Badanie, strategie terapii i dokumentacja w fizjoterapii neurologicznej, KIF – 2020
• VI Międzynarodowa Konferencja naukowa Fundacja “Światło”, “Praca z osobami z ograniczoną świadomością – wyzwania i nowe kierunki diagnozy i rehabilitacji” – 2019 r.
• Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Rehabilitacja Wczoraj – Dziś – Jutro – 2018 r.
• Kurs wprowadzający do terapii tkanek miękkich w pediatrii, mgr Ireneusz Hałas – 2015 r.
• Kurs Trójwymiarowa terapia manualna stóp u dzieci – 2013 r.
• Szkolenie: Zastosowanie Mobiderm w leczeniu obrzęków limfatycznych – 2009 r.
• Kurs PNF podstawowy – 2009 r.
• Kurs Czytanie i analiza zdjęć RTG – 2009 r.
• Kurs Stabilizacji: Moduł I: Centralna Stabilność – Niestabilność, Moduł II: Nowoczesne Koncepcja Stabilizacji Stawów Kończyn – 2008 r.
• Miesięczny staż w Wolnym Uniwersytecie Medycznym w Amsterdamie – 2004 r.
• Podstawowy Kurs Terapii neurorozwojowej NDT-BOBATH – 2003 r.
• Kurs Kinesiology Taping – 2007 r.
• Kurs GMFM w roku – 1999 r
Wykształcenie
- Akademia Wychowania Fizycznego w W-wie; Magister Rehabilitacji Ruchowej, 1988
- Oakton Community College, Des Plaines, IL; 14 “godzin kredytowych” z zakresu zarządzania, marketingu, biznesu i PR, 1999 – 2000
Doświadczenie zawodowe
Pierwszy etap to praca rehabilitanta i asystenta w Klinice Neurologii CSK Akademii Medycznej przy ul. Banacha w Warszawie na początku lat 90-tych.
Następnie przez 11 lat poszerzanie doświadczenia klinicznego i administracyjnego w USA – w szpitalach i centrach rehabilitacyjnych stanu Illinois. Praca jako fizjoterapeuta, kierownik i koordynator kliniczny (m.in. Christ Hospital & Medical Ctr. Oak Lawn, IL; Ballard Rehab Ctr. Des Plaines, IL; St. Joseph Hospital, Elgin, IL)
W tym okresie – liczne szkolenia i kursy dotyczące metod terapii konwencjonalnych i alternatywnych (Terapia czaszkowo – krzyżowa, Somato Emotional Release, Zero Balancing, Integracyjna Terapia Manualna).
Od roku 2002 ścisła współpraca z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach w zakresie leczenia zawrotów głowy i zaburzeń równowagi pochodzenia obwodowego i pozaobwodowego.
Od 2010 praca asystenta dydaktyczno – klinicznego, od 2019 – wykładowcy w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (Klinika Otolaryngologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego).
Absolwent WSSP w Lublinie. Wydział fizjoterapii
Tytuł zawodowy: Magister
Fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem w ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce i za granicą. Specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz geriatrycznej. W pracy z pacjentami wykorzystuje metody fizjoterapeutyczne mające na celu poprawę neuroplastyczności mózgu, neuromobilizaję, redukcję spastyczności, poprawę zakresu ruchomości w stawach, siły mięśniowej i kordynację ruchową
Ukończone kursy
- Ukończenie kursu PNF
- Ukończenie Szkoły Trenera Przygotowania Fizycznego „SCEC”
- Ukończenie kursu HVLA( manipulacje krótko dźwigniowe)
- Ukończenie kursu z Kinezjotapingu
- Kwalifikowany asystent osoby chorej na SM
- Ukończenie kursu Gymstick Polska – Fundacja „Aktywni”
- Certyfikat ukończenia praktyk zawodowych w ramach programu Leonardo da Vinci z zakresu fizjoterapii
Doświadczenie zawodowe:
- 05.2020 – obecnie – Constance Care Ośrodek Rehabilitacyjny
- 01.2015 – obecnie – Dom Artystów Weteranów Scen Polskich
- 09.2011 – 2020 – Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, Konstancin-Jeziorna
- 06.2010 – 08.2011 – Ośrodek MEDI-system „Konstancja”, Konstancin-Jeziorna
- 08.2009 –02.2010 – Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Radom
- 11.2007 – 03.2008 – Radomski Szpital Specjalistyczny
- 06.2007 – 09.2007 – Klinika Paracelsus, Bad Gandersheim